kategoria: Na Sygnale

Szczęśliwy finał poszukiwań nastolatków

zdjęcie: Szczęśliwy finał poszukiwań nastolatków / fot. KPP Głubczyce
fot. KPP Głubczyce
Skuteczne działania podjęte przez policjantów spowodowały, że akcja poszukiwawcza skończyła się szczęśliwie. Niecałe dwie godziny potrzebowali głubczyccy funkcjonariusze, by odnaleźć 15-letnią dziewczynę oraz 11-letniego chłopca.

Kilka dni temu, tuż po godz 17tej, dyżurny głubczyckiej Policji otrzymał zgłoszenie o dwóch nastolatkach, którzy oddalili się z Domu Dziecka w nieznanym kierunku. Na miejsce, jako pierwszych skierował funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo-Interwencynego głubczyckiej komendy, którzy po ustaleniu okoliczności ucieczki natychmiast przystąpili do poszukiwań.

Na zewnątrz panowała ujemna temperatura oraz zapadł już zmrok. Sprawę utrudniał fakt, że jest to teren przygraniczny i zachodziła obawa, że nastolatkowie mogą przekroczyć granicę państwa. Dodatkowo obawę wśród funkcjonariuszy wzbudzał fakt, że teren miejscowości jest bardzo rozległy i małoletni mogli się zgubić.

Do akcji poszukiwawczej włączyli się również pracownicy placówki. Jak ustalono nastolatkowie widziani byłi w jednej z bocznych uliczek. Natychmiast policjanci wraz z pracownikami placówki udali się we wskazane miejsce, gdzie w zaroślach znaleźli 15-latkę i 11-latka. Małoletni cali i zdrowi zostali przewiezieni do placówki. Skuteczne działania podjęte przez funkcjonariuszy spowodowały, że akcja poszukiwawcza miała szcześliwy finał.

2024-09-27 19:00
Stajnia na Warszawskiej,...